100% Argan Oil (John Masters Organics)

Kosmetyk oparty na jednym składniku. Stuprocentowy olej arganowy bez dodatku żadnych innych substancji. Pachnie orzechowo z lekko ziołową nutą i zawiera bardzo dużo NNKT oraz witamin. Ma delikatną barwę i lekką konsystencję, przez co świetnie wchłania się we włosy. 100% Argan Oil John Masters Organics działa na włosy wielowymiarowo. Jest idealny do włosów zniszczonych lub osłabionych oraz tych, których dotykają pierwsze oznaki starzenia.

Jakie zalety?

Jakie wady?

  • cenny olej arganowy jako główny składnik
  • lekka i szybko wchłaniająca się formuła
  • delikatnie orzechowy zapach
  • kompleksowe działanie na włosy
  • precyzyjna pipetka dozująca
  • szklana buteleczka
  • nieco wysoka cena
  • krótki termin przydatności

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRODUKTU:

Olej arganowy w czystej postaci to drogocenna substancja, którą od wielu wieków stosują marokańskie kobiety. To właśnie z tego rejonu pochodzi ten składnik, który do stworzenia swojego kosmetyku postanowiła wykorzystać marka John Masters Organics. Firma stara się tworzyć produkty w zgodzie z naturą, co zdecydowanie przekłada się na ich jakość. Świetnym przykładem jest 100% Argan Oil John Masters.

Nie ma co rozpisywać się na temat tego produktu, bo – jak wskazuje sama nazwa – zawiera wyłącznie stuprocentowy olej arganowy. W żadnym wypadku nie jest to wada, bo często produkty o krótszym składzie są dużo lepsze. Przesycenie różnymi substancjami może działać tylko na szkodę.

Proste i całkowicie naturalne kosmetyki są w cenie.

Jakie substancje zawiera olejek John Masters?

  • john-masters-organicsnaturalny olej arganowy (i tylko on).

Formuła, która opiera się wyłącznie na płynnym złocie Maroka, czyli oleju z drzewa arganowego to duża zaleta. Oznacza bowiem, że John Masters Organics 100% Argan Oil można stosować nie tylko na włosy, ale również ciało, twarz lub paznokcie. Porównujemy jednak oleje do włosów, więc na tym się skupimy. Olej arganowy to jeden z lepszych naturalnych produktów do ich pielęgnacji.

100% Argan Oil John Masters Organics to kosmetyk bardzo kompleksowy, bo takie są właściwości oleju arganowego. Naturalny olej wytłaczany z orzechów drzewa arganowego to bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-6 i witaminy młodości (E). Między innymi im zawdzięcza silne działanie nawilżające, regenerująca i ochronne. Olej arganowy John Masters reguluje procesy zachodzące w komórkach włosów, zwiększa ich elastyczność, zmiękcza i hamuje starzenie się, przez co włosy są dłużej zdrowe i mocne.

Olejek do włosów 100% Argan Oil od marki John Masters Organics zamknięty jest w butelce z ciemnego szkła, która ma ochraniać naturalną substancję przed szkodliwym działaniem światła. Kosmetyk ten nie zawiera żadnych konserwantów, dlatego ważne jest jego odpowiednie przechowywanie. Przydatność do użycia wynosi dzięki temu 6 miesięcy od momentu otwarcia, co może wydawać się niestety krótkim czasem, jeśli porównamy to do innych kosmetyków. Co do opakowania, nie jest ono zbyt praktyczne – łatwo o wyślizgnięcie się go i rozbicie.

Warto wspomnieć jeszcze kilka słów o formule tego specyfiku. Naturalny olej arganowy John Masters ma słomkowy kolor i lekką konsystencję, bo należy do olejów wnikających. Nie trzeba go dużo, aby dokładnie pokryć włosy. Czarna pipetka ułatwia aplikację i właśnie dzięki niej 100% Argan Oil John Masters jest bardzo wydajny. Zapach jest dość specyficzny i raczej nie należy do typowych dla kosmetyków. Olejek John Masters Organics pachnie jak świeża skórka orzecha.