Co pić, by mieć piękne włosy? Przepisy na smaczne i zdrowe smoothie.

Odżywianie i regeneracja włosów powinna odbywać się nie tylko od zewnątrz. Oczywiście ważne jest używanie maseczek, odżywek i olejków, ponieważ zapewniają piękny wygląd. Jednak większość z nich działa tylko powierzchniowo. Ale aby włosy były zdrowe, mocne i odporne na uszkodzenia, musimy dostarczać im witamin i minerałów.

Jak to zrobić? Przygotować trzeba owocowo – warzywny smoothie.

smoothie.jpgZanim zabierzesz się do zrobienia smoothie, musisz dokładnie określić, jakich składników odżywczych brakuje twoim włosom i skórze głowy, a także przygotować kilka gadżetów. Na pewno przyda ci się blender, w którym rozdrobnisz warzywa i owoce. Wybieraj te, które nie były pryskane – lepsze będzie jabłko z dziurką i robaczkiem niż to o chemicznym posmaku. Do smoothie dodać możesz także inne składniki: maślankę lub kefir, miód, orzechy lub nasiona dyni i słonecznika. Włosy i skóra głowy potrzebują następujących witamin i minerałów: A, z grupy B, H, C, E, cynk, żelazo, miedź, aminokwasy, węglowodany. Pamiętaj jednak, że w odpowiednio zbilansowanej diecie powinny znaleźć się także produkty pochodzenia zwierzęcego.

Co włosom i skórze głowy da codzienne wypijanie owocowego lub warzywnego smoothie? Staną się na pewno mocniejsze, zdrowsze i piękniejsze. Wypadanie i łupież zostaną ograniczone, a skóra głowy odżywiona. Są także takie smoothie, które stymulują wzrost włosów na długość i grubość. Pamiętaj, aby owocowo – warzywne smoothie spożywać przed śniadaniem, ponieważ w ten sposób oczyścisz organizm. Dawka witamin i minerałów musi być dobrana do twojej wagi i wzrostu.

Jakie warzywa i owoce możesz ze sobą łączyć? To zależy tylko od ciebie. Najbardziej popularne receptury domowych smoothie to: jabłko, natka pietruszki i pół szklanki wody lub kefir, awokado, sok z cytryny, natka pietruszki i otręby owsiane lub banan, gruszka, truskawki, maślanka i mód. Dokładnie rozdrobnij wszystkie owoce lub warzywa tak, aby smoothie miał jednorodną konsystencję. Szklankę ozdób parasolką do drinków, listkiem, plasterkiem owocu lub warzywa. Na zdrowie!