Gliss Kur Ultimate Color Oil Elixir (Schwarzkopf)

Złocisty olejek do włosów farbowanych i z pasemkami w bardzo ergonomicznej butelce z plastiku to właśnie Gliss Kur Ultimate Color Oil Elixir. Stworzono go specjalnie dla kobiet, których włosy po koloryzacji wymagają regeneracji i wzmocnienia. To kosmetyk nasycony cennymi olejkami pielęgnacyjnymi, których jest w nim aż 7. Niestety w składzie znalazło się też miejsce na alkohole i silikony, a bardzo gęsta formuła może obciążać włosy. Eliksir z olejkami pielęgnacyjnymi Ultimate Color ochrania kolor przed wypłukiwaniem, a włosy przed utratą witalności.

Jakie zalety?

Jakie wady?

 • aż siedem olejków pielęgnacyjnych
 • przeznaczenie dla włosów farbowanych
 • dodatek w postaci filtra UV
 • kompleksowe działanie
 • zbyt gęsta i oleista formuła
 • możliwe obciążanie włosów
 • trochę silikonów i alkoholi

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRODUKTU:

Gliss Kur od marki Schwarzkopf charakteryzuje dbałość o jakość i bardzo dobre działanie produktów. Także ten koncern kosmetyczny w produktach do pielęgnacji włosów wykorzystuje dobroczynne działanie olejów na włosy. To właśnie dzięki nim Eliksir z Olejkami Pielęgnacyjnymi pasuje wielu kobietom, choć przeznaczony jest głównie do włosów farbowanych i z pasemkami.

To im Gliss Kur Hair Repair Ultimate Color ma zapewniać miękkość i blask.

Skład eliksiru z olejkami pielęgnacyjnymi Schwarzkopf Gliss Kur może pozytywnie zaskoczyć, bo wbrew pozorom nie ma w nim wiele sztucznych substancji. Niestety są one charakterystyczne dla kosmetyków tej marki, jednak w tym przypadku postawiono na ograniczoną ilość silikonów i alkoholi. Mamy za to bardzo ciekawy kompleks olejków pielęgnacyjnych i filtr UV, które bardzo dobrze świadczą o tym kosmetyku.

Jakie substancje zawiera olejek Ultimate Color Oil Elixir?

gliss-kur-ultimate-color-eliksir-z-olejkamiOlejki pielęgnacyjne:

 • olej słonecznikowy,
 • olej z orzechów makadamia,
 • olejek sezamowy,
 • oliwa z oliwek,
 • olej ze słodkich migdałów,
 • olej arganowy,
 • olej z nasion maruli.

Schwarzkopf Gliss Kur Hair Repair Ultimate Color Oil Elixir stworzono dla kobiet, które mają włosy farbowane lub z pasemkami. Jak wiadomo, takie kosmyki mogą być znacznie osłabione po koloryzacji, stąd warto zadbać o ich regenerację i wzmocnienie. Eliksir z olejkami pielęgnacyjnymi Ultimate Color zapewnia również optymalną ochronę przed blaknięciem i wypłukiwaniem się koloru. Regenerujące serum zamyka bowiem kolor we wnętrzu włosa nawet do 10 tygodni od momentu farbowania.

Oil Eliksir Gliss Kur Ultimate Color swoje niesamowite właściwości odżywcze zapewnia kompleksowi olejków pielęgnacyjnych. Olej z pestek słonecznika to bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych idealnych dla osłabionych włosów. Oleje makadamia posiada natomiast unikalny kwas omega-7 o działaniu odmładzający. Olej sezamowy ochrania i przyspiesza wzrost włosów, a oliwa z oliwek i olej migdałowy zapewniają prawidłowy poziom nawilżenia. Natomiast wnikający olej marula to źródło wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Olejek do włosów farbowanych Schwarzkopf to bardzo oleista i tłusta formuła, która niestety może nieco obciążać włosy. Zniszczone farbowaniem pasma zazwyczaj dobrze chłoną różnego typu substancje dostarczane im z zewnątrz, ale zbyt gęsta konsystencja kosmetyku może je tylko niepotrzebnie obklejać. Co do wrażeń zapachowych, Ultimate Color Oil Eliksir nie zachwyca aromatem, który jest po prostu okay i nic więcej.

Bardzo duży plus marce należy się za to za lekkie i bardzo ergonomiczne opakowanie, które (mimo że wykonane z plastiku) prezentuje się elegancko i świetnie leży w dłoni. Eliksir z olejkami pielęgnacyjnymi Gliss Kur ma złocisty kolor, a do jego dozowania przeznaczono klasyczną pompkę. Podnosi ona nieco wydajność tego produktu, choć i tak trzeba użyć kilku porcji, aby pokryć nim włosy. To oczywiście wynika z jego gęstości.