Jak zrobić perfumy do włosów z olejków eterycznych?

Zapewne kiedyś chciałaś stworzyć lub myślałaś o stworzeniu własnych perfum. I wcale nie musisz mieć wyczulonego i wrażliwego węchu. Wystarczy, że połączysz ulubione aromaty lub zmieszasz takie zapachy, które kojarzą ci się z dzieciństwem albo przyjemnymi wspomnieniami z twojego życia. Jednak tym razem zrób coś oryginalnego. Sprawdź, jak stworzyć perfumy do włosów z olejków eterycznych.

perfumy.jpgCzy wiedziałaś, że perfumy nałożone na włosy utrzymują się cały dzień?

Dzięki tej sztuczce twój ulubiony zapach pozostanie z tobą bardzo długo. Nawet ten skomponowany z kilku aromatów. Żadna z nas (no może poza kilkoma wyjątkami) nie jest specem od perfum. A na nasze potrzeby wystarczy zaledwie parę kropel olejków eterycznych. Przecież dopiero zaczynasz przygodę z mieszaniem aromatów, nutek zapachowych i robieniem perfum. Kiedy dojdziesz do wprawy, będziesz mogła eksperymentować z większą ilością olejków. Na początek wystarczy pięć rodzajów zapachów.

Zacznij od przygotowania olejku bazowego. Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie naturalny olejek jojoba. Dlaczego? Ponieważ prawie w ogóle nie pachnie i jest używany nawet przez największe perfumerie do tworzenia własnych perfum. To, gdzie i w jaki sposób nałożysz własną kompozycję zapachów, zleży tylko i wyłącznie od ciebie. Perfumy z olejków eterycznych wcieraj w końcówki albo całe włosy. Równe dobrym sposobem jest perfumowanie skóry – olejki są przecież w pełni naturalne i bezpieczne. Jak przygotować własny zapach?

Zanim zaczniesz łączyć olejki eteryczne, na papierowy ręcznik zaaplikuj po jednej kropli każdego z nich. W ten sposób sprawdzisz, czy taki zapach ci odpowiada, a do tego zaoszczędzisz zakupione składniki. Oprócz olejku jojoba przygotuj także: twoje ulubione olejki eteryczne, miseczkę do wymieszania perfum, szklaną bagietkę, buteleczkę z ciemnego szkła i zakraplacz. Kiedy już połączysz wszystkie olejki, odstaw taką miksturę na dwa tygodnie do leżakowania. Po upływie tego czasu mieszankę zapachów schłodź do temperatury 0 st. C, a następnie doprowadź do temperatury pokojowej.