Modne uczesania na lato. Zaskocz trendy fryzurą!

Lato tuż-tuż! Pierwsze gorące promienie wakacyjnego słońca grzeją w plecy. Zimne napoje, zwiewne ubrania i odpoczynek bez żadnych trosk. Nawet taki czas może wiązać się z kilkoma problemami. Po pierwsze, fryzura! Pewnie większość mężczyzn nie zrozumie tej niewygody w trakcie upałów. Długowłose panie mogą potwierdzić, że luźne, zwiewne upięcie to podstawa.

fryzury-na-lato.jpgDługie włosy to piękna ozdoba. Większość kobiet chciałaby się ich jednak pozbyć wraz z nadchodzącym latem.

Często pod uwagę bierzemy ścięcie włosów na wakacje, żeby uniknąć spoconego karku i obciążonej głowy. Tak radykalny krok można z powodzeniem zastąpić wygodnym uczesaniem. Może któraś z tegorocznych propozycji nada się idealnie na urlop?

KOCZEK Z DOBIERAŃCA

Propozycja dla kobiet z długimi włosami to tuxedo braid bun. Kok zrobiony z dobieranego warkocza, który zapewnia elegancję i ochłodzenie zarazem. Niestety to propozycja czasochłonna i wymagająca nieco więcej umiejętności, jednak efekt jest wart poświęcenia. Warkocz zaplatamy od samego karku do góry (najlepiej robić to przy pochylonej głowie). Zwieńczeniem warkocza powinien być klasyczny, luźny koczek ze wszystkich włosów górnej sekcji.

PÓŁ-KOK Z WARKOCZEM

Letnie fryzury to również festiwalowe uczesania. Z festiwalem najbardziej kojarzą się fryzury typu half-up boho braided bun. Ta wakacyjna propozycja w rustykalnym stylu to pół-kok ozdobiony delikatnym warkoczem na boku. W przypadku braku czasu na misterne plecionki wystarczy zebrać tylko górną część włosów, upiąć z nich luźny kok i trzy cienkie pasma z boku głowy zapleść w ozdobny warkoczyk.

LUŹNY KOCZEK

Nie ma chyba wygodniejszej fryzury niż luźny koczek zrobiony na szybko. Tegoroczna propozycja na lato to również dobrze znany messy bun. Nie wymaga specjalnych umiejętności, bo polega na niedbałym związaniu włosów na czubku głowy w luźny kok. Dla lepszego efektu można podpinać go wsuwkami i zostawić kilka luźnych kosmyków po bokach głowy.

NISKI KOK PLECIONY

W tym roku bezsprzecznie królują koki w różnych wydaniach. Oprócz luźnych koków na czubku głowy można również postawić na low braided bun. To romantyczne upięcie o minimalistycznym charakterze. Zakłada związanie włosów w niski kucyk, przeciągnięcie ich pod gumką i spięcie wszystkich pojedynczych pasemek z luźne, choć stabilne, wiązanie.