O końcach włosów myślimy na końcu, czyli co robić, by się nie rozdwajały

Obalamy mit- żaden kosmetyk nie sklei już rozdwojonych końcówek włosów. Nie istnieje na nie żaden złoty środek poza nożyczkami fryzjerskimi. Można jednak zapewnić swoim końcówkom spokojną i miłą egzystencję a nam- głowę spokojną o zmartwień. Istnieje kilka przydatnych wskazówek i trików, które pomogą Ci utrzymać końce włosów w zdrowiu.

wlosy.jpgPrzede wszystkim należy być świadomą tego, że rozdwojone końcówki mogą przydarzyć się każdej kobiecie, nawet tej, która bardzo pielęgnuje swoje włosy. Co więcej- rozdwojone końce dotyczą każdego rodzaju włosów i każdego typu. Nieważne zatem, czy masz włosy proste, czy kręcone, grube czy cienkie, wysoko czy niskoporowate, jasne czy ciemne- rozdwojone końce mogą się pojawić również u Ciebie. Dzieje się tak dlatego, że rozdwojenie końców włosów to nic innego, jak ekstremalne zużycie się łuski włosa. Zaczyna ona słabnąć i nie chroni pukli przed zniszczeniem.

Jakie są najczęstsze przyczyny osłabienia łuski włosa?

Niekorzystne warunki atmosferyczne: wiatr, ostry mróz, palące słońce. Szczotkowanie włosów, mycie i szarpanie podczas rozczesywania, słona woda morska, chlor z basenu, gorące powietrze z suszarki, ocieranie się końcówek włosów o ubranie lub poduszkę, przygniatanie ich oparciem fotela w pracy i w domu. Wszystko to powoduje, że łuska włosa osłabia się, wyszczerbia i rozgina. Apogeum zniszczenia następuje, kiedy włos całkowicie traci łuskę na swojej końcówce i właśnie wtedy zaczyna się rozdwajać.

Co zrobić, by się nie rozdwajały?

Najlepiej oczywiście dmuchać na zimne i zawczasu zapobiegać osłabieniu się łusek włosów. Kiedy bowiem włosy zaczną się już rozdwajać jedyną metodą pozbycia się nieładnie wyglądających końców jest podcięcie ich. Do zabezpieczenia końcówek przed wszelkimi mechanicznymi uszkodzeniami najlepiej służą naturalne olejki. Ponieważ same końce włosów najczęściej są bardziej suche niż reszta fryzury, z powodzeniem można stosować na tą część włosów olejki przeznaczone do włosów wysokoporowatych typu winogronowy, słonecznikowy, lniany lub z czarnuszki. Na bardzo zniszczone końce warto zastosować dodatkowo serum z silikonami. Trzeba jedynie zwracać uwagę, aby w składzie nie występował alkohol.