Super Gold Marula 100% (Pharmavitta)

Kosmetyk, który bazuje na „znikającym oleju”, bo w jego składzie znajduje się wyłącznie naturalny olej marula. Mimo 30 ml pojemności słomkowy olejek w mlecznej butelce ze szkła wystarcza na bardzo długo. Regularnie aplikowany w niewielkich ilościach dozowanych przez pompkę zapewnia włosom maksymalne nawilżenie, regenerację i odmłodzenie. Zawiera bardzo wiele witaminy C i E oraz antyoksydantów, a kwas oleinowy zapewnia bardzo dobrą wchłanialność oleju Pharmavitta M100 Super Gold Marula 100%. Korzenny zapach może się niektórym spodobać.

Jakie zalety?

Jakie wady?

  • olej marula jako składnik bazowy
  • brak substancji potencjalnie szkodliwych
  • natychmiastowa wchłanialność
  • lekka konsystencja
  • praktyczna pompka
  • przyjemnie korzenny zapach
  • szklana buteleczka
  • wysoka cena
  • niewielka pojemność

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRODUKTU:

Wytwarzany na południu Afryki olejek marula od stuleci używany jest przez rdzenne mieszkanki do pielęgnacji ciała, twarzy i oczywiście włosów. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że koncerny kosmetyczne sięgają po niego w swoich kosmetykach. Co innego wzbogacić nim produkt, a co innego wypuścić kosmetyk opierający się na stuprocentowym oleju marula. Tak właśnie zrobiła marka Pharmavitta. I trzeba przyznać, że to się udało.

Nazwa kosmetyku jasno wskazuje, co znajdziemy w jego składzie. Pharmavitta M100 Super Gold Marula 100% zawiera tylko jeden, drogocenny składnik o bardzo dobrej wchłanialności – naturalny olej z maruli. Nie znajdziemy tutaj żadnych dodatkowych substancji, konserwantów, polepszaczy albo silikonów.

Pharmavitta zadbała, aby olejek M100 Super Gold miał naprawdę przejrzysty i całkowicie naturalny skład.

Jakie substancje zawiera olejek Pharmavitta?

  • olejek-marula-100naturalny olej z maruli (wyłącznie).

To, że olej Pharmavitta Super Gold Marula 100% opiera się tylko na jednym składniku, to niewątpliwa zaleta. Zwłaszcza że olej z maruli ma bardzo ciekawe właściwości. Można uznać go za ratunek dla włosów każdego rodzaju. Wytłaczany z owoców marula olej ma 4-krotnie więcej witaminy C niż pomarańcza i porównywalnie dużo witaminy E. To bogactwo kwasu oleinowego i antyoksydantów, dlatego Marula 100% świetnie nadaje się do pielęgnacji włosów. Pharmavitta M100 Super Gold wchłania się ekspresowo, dlatego równie szybko działa na strukturę włosów.

Warto powiedzieć najpierw, że Super Gold Marula 100% z powodzeniem można stosować także na skórę, nawet jako bazę pod makijaż. Co nam daje? Olej marula zapewnia dogłębne nawilżenie, regeneruje i poprawia elastyczność. Duże znaczenie dla włosów ma również działanie antyoksydacyjne, które opóźnia pojawianie się oznak starzenia włosów np. wypadania, łamliwości, matowienia lub siwienia. Pharmavitta olej marula nadaje włosom aksamitną miękkość i połysk, a także pozytywnie wpływa na suchą i podrażnioną skórę głowy.

Formuła oleju Pharmavitta M100 Super Gold jest bardzo ciekawa. Czysty olejek z owoców marula ma delikatnie słomkową barwę, co łatwo zauważyć przez mleczne szkło flakonika. Konsystencja tego oleju jest bardzo lekka, dlatego płynny olejek Pharmavitta bardzo dobrze się wchłania we włosy i nie powoduje ich obciążenia. Marula 100% to również interesujący aromat. Olejek pachnie przyprawami korzennymi, jednak zapach ten nie utrzymuje się na włosach zbyt długo.

Samo opakowanie jest bardzo dobrej jakości, choć szklana butelka w połączeniu ze śliskimi od oleju rękami nie wróży nic dobrego. Mimo wszystko nie sposób powiedzieć o świetnym wykonaniu flakonika, który jest bardzo elegancki i idealnie mieści się w dłoni. Kwestia aplikacji nie jest problematyczna, bo Pharmavitta Marula 100% ma praktyczną pompkę. W połączeniu z perfekcyjną wchłanialnością podnosi to wydajność tego produktu.