Tajemnice gadżetów do włosów. Jak używać dyfuzora?

jak-pielegnowac-wlosy.jpgKręcone włosy wymagają nieco więcej uwagi. Łatwo mogą się napuszyć i mają tendencję do nadmiernego przesuszania się. Podkreślenie skrętu loków można uzyskać przede wszystkim stosując odpowiednie kosmetyki. Ważne jest również to, w jaki sposób suszymy włosy.

Sprzymierzeńcem fal i loków jest suszarka z dyfuzorem. Jak używać dyfuzora efektywnie?

Nieodpowiedni sposób użycia dyfuzora może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Zamiast pięknych loków uzyskamy efekt połamanych, pogniecionych i nieestetycznych włosów, które nie będą chciały się dobrze układać. Łatwo o pomyłkę, bo sam wygląd dyfuzora wcale nie sugeruje tego, w jaki sposób używać go poprawnie.

Przed wzięciem suszarki z dyfuzorem do rąk należy odpowiednio przygotować włosy. Nie powinny być bardzo mokre. Trzeba pozwolić im delikatnie obeschnąć. Warto postawić na plunking (zawijanie mokrych włosów w ręcznik lub gładki kawałek chłonnego materiału) lub harmonijkowanie (delikatne odciskanie spuszczonych, mokrych włosów ręcznikiem lub innym materiałem od dołu). Obie metody przygotują włosy do użycia suszarki.

Dużym ułatwieniem w trakcie suszenia jest podzielenie włosów na sekcje. Cztery sekcje są wystarczające w przypadku bardzo długich włosów. Pasma cienkie i bez objętości można podzielić tylko na dwie części. Dyfuzorem suszymy włosy partiami, co daje lepsze efekty niż suszenie wszystkich naraz.

Część czysto techniczna to najważniejszy punkt. Włosy najlepiej suszyć z głową opuszczona do dołu lub pochyloną na bok, żeby pasma mogły swobodnie wpadać do dyfuzora. Wydzieloną sekcję włosów umieszczamy w misce dyfuzora zbliżając ją do głowy. Dopiero wówczas włączamy suszarkę na najwolniejszy bieg i letni nawiew. W takiej pozycji włosy suszymy około 2 minut, cały czas trzymając suszarkę nieruchomo i nie dotykając włosów rękami. Jeszcze jedną minutę suszymy włosy w tej samej pozycji zimnym strumieniem powietrza, co zapewnia utrwalenie skrętu i domknięcie łusek włosów. Suszarkę wyłączamy i dopiero wówczas odejmujemy ją od włosów.

Ten zabieg powtarzamy na każdej sekcji włosów. Po uzyskaniu zadowalającego skrętu i dokładnym wysuszeniu włosów, warto pasma dodatkowo zabezpieczyć. Do tego nada się spray podkreślający skręt loków, lekkie serum utrwalające lub delikatny, dobrze wchłaniający się olejek.