Kosmetykowy minimalizm. Jak kupować mniej produktów do włosów?

Mniej wcale nie znaczy gorzej. Wręcz przeciwnie! Im mniej kosmetyków pielęgnacyjnych posiadasz, tym ładniejsze i zdrowsze będą twoje włosy. Brzmi dość przewrotnie, ale to prawda. Jeżeli nadal nie wierzysz, to ten tekst wszystko ci wyjaśni. Poniżej znajdziesz kilka porad, które pomogą ci ograniczyć liczbę produktów i lepiej poznać swoje włosy.

minimlizm-kosmetycznyPo pierwsze, określ rodzaj włosów.

Pomoże ci to dobrać odpowiednie kosmetyki. Jednak zanim pójdziesz do drogerii, sprawdź, porowatość swoich włosów, ich kondycję i stopień skrętu oraz poszukaj informacji na temat składników, które pomogą ci w pielęgnacji. Świadome zakupy to połowa sukcesu. Dzięki temu ograniczysz liczbę niepotrzebnych produktów i zaoszczędzisz pieniądze. Pamiętaj także, że rady koleżanek lub blogerek nie zawsze sprawdzają się. Rodzaj włosów twoich przyjaciółek lub dziewczyn, które wypowiadają się w sieci, jest inny od twojego (nawet jeśli nie widać tego na pierwszy rzut oka). A pielęgnacja włosów musi być przeprowadzona z namysłem.

Po drugie, sprawdź, co masz w kosmetyczce.

Zanim pójdziesz na zakupy, sprawdź, jakie produkty masz w swojej kosmetyczce lub łazience. Nie kupuj tych, które już masz i z działania których nie jesteś zadowolona. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na kolejną słabo działającą maseczkę. Pomyśl, czy nie lepiej byłoby zaopatrzyć się w kosmetyki działające efektywniej? Bezsensowne jest również kupowanie kosmetyków o podobnych właściwościach, bo i tak nie wykorzystasz wszystkich.

Po trzecie, przygotuj listę zakupów.

Spisz nazwy kosmetyków, których potrzebujesz najbardziej. W ten sposób przygotujesz dokładną listę tego, co naprawdę pomaga twoim włosom, a z czego powinnaś zrezygnować. Dopiero tak przygotowana idź do drogerii. Staraj się nie pominąć żadnej pozycji z twojej listy; nie uzupełniaj jej także na siłę podczas robienia zakupów. Tylko w taki sposób skompletujesz zestaw kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów.

Po czwarte, testuj, testuj i jeszcze raz testuj.

Nie bój się testować nowych kosmetyków. Jeżeli nie wypróbujesz przynajmniej kilkunastu produktów, nigdy nie znajdziesz tego właściwego. Jeżeli zauważysz, że jakiś kosmetyk nie działa najlepiej lub szkodzi twoim włosom, możesz go w każdej chwili oddać komuś bliskiemu lub wykorzystać w inny sposób. Namów koleżanki do wypróbowania nowego produktu; kosmetyk szybciej się zużyje i nie będziesz żałować, że się zmarnuje. A jeśli już znajdziesz swój ulubiony produkt, koniecznie zużyj go do końca.