Problem: przetłuszczające się włosy.

Problem: przetłuszczające się włosy.

Oczywiście to nie Twoje włosy się przetłuszczają.

Nie są w stanie wyprodukować żadnej substancji. Za tłuste włosy odpowiedzialna jest skóra głowy, która produkuje wzmożone ilości łoju. Ważne, aby wówczas odpowiedzieć sobie, dlaczego tak się dzieje. Za wzmożonym łojotokiem stać mogą bowiem poważniejsze problemy związane np. z nieprawidłowo funkcjonującą gospodarką hormonalną.

Szybkie przetłuszczanie się włosów spowodowane jest jednak najczęściej nieprawidłową pielęgnacją włosów i źle dobranymi kosmetykami, stresem oraz złą dietą. Zdarza się, że po prostu niedokładnie myjemy włosy.

O problemie możemy mówić wówczas, kiedy włosy nie wytrzymują nawet doby bez mycia. Jeśli musisz je myć codziennie, ponieważ Twoją głowę zdobią ciężkie, niehigieniczne strąki- wówczas prawdopodobnie musisz zmienić kilka punktów w pielęgnacji włosów. Oto kilka zasad, które pozwolą Twojej skórze głowy odżyć a włosom cieszyć się świeżością i lekkością.

1. Wybieraj odpowiednie kosmetyki do mycia. Ogólnie przyjęta zasada brzmi, że zbyt silne preparaty wzmagają produkcję sebum. Dlatego sięgaj częściej po delikatne szampony, nawet te dla dzieci. Jeśli Twoje skóra głowy potrzebuje oczyszczenia, wybierz silniejszy kosmetyk, lecz pozbawiony silikonów i parabenów- przyspieszają one produkcję sebum.

2. Odżywki i maski przed myciem włosów. Nieprawdą jest, że na tłuste włosy nie powinno stosować się odżywek. Takie włosy również wymagają odżywienia. Należy je po prostu nakładać przed myciem włosów, na lekko zwilżone lub suche pukle i pamiętać, aby dokładnie zmyć je potem z głowy.

3. Jeśli masz suche włosy na końcach, a tłuste u nasady, to Twoje włosy będą wymagały również dodatkowego odżywienia również po myciu włosów. Taki produkt powinien być jednak bardzo lekki i stosowany na same końce. Dobrym rozwiązaniem będą olejki lub mgiełki w sprayu.

4. Susz włosy z głową (skierowaną w dół). Dzięki temu uniesiesz je u nasady i sprawisz, ze nie będą miały styczności z tłustą skórą na głowie. Susząc je, używaj chłodnego nawiewu suszarki, ponieważ włosy bardzo nie lubią przegrzania. Bardziej się wówczas przetłuszczają.