Psik, psik! Co o suchym szamponie wiedzieć powinnaś?

Twoje włosy przetłuszczają się, są nieświeże i nie chcą się układać? A ty nie masz czasu ich umyć, a w dodatku spieszysz się do pracy? Nie martw się, suchy szampon cię uratuje. Ten genialny produkt sprawi, że twoja fryzura będzie wyglądała pięknie nawet wtedy, gdy głowę umyłaś kilka dni temu. Jak to możliwe?

wlosy.jpgSkrobia ryżowa, kukurydziana lub ziemniaczana są głównymi składnikami suchych szamponów.

To właśnie ten biały proszek przedłuża trwałość twojej fryzurze. Produkt pochłania nadmiar sebum i zanieczyszczenia, neutralizuje nieprzyjemne zapachy, a do tego unosi włosy u nasady i sprawia, że stają się puszyste i miękkie. Jak stosować suchy szampon? Dokładnie rozczesz włosy i wydziel pasemka, które u nasady będziesz spryskiwać kosmetykiem. Odczekaj kilka minut, a następnie wyczesz resztki produktu lub przetrzyj włosy suchym ręcznikiem. Efekt świeżych i czystych włosów utrzyma się przez jeden dzień. Potem koniecznie umyj głowę, aby pozbyć się suchego szamponu. Jaki kosmetyk wybrać? Na rynku kosmetycznym dostępnych jest mnóstwo produktów przedłużających świeżość fryzury. Hitem ostatniego sezonu są suche szampony dopasowane kolorystycznie do barwy włosów. Wśród włosomaniaczek popularne są między innymi Batiste Dry Shampoo, Aussie Beach Mate i Dove Refresh+Care.

Jak działa suchy szampon? Po pierwsze, dodaje objętości. U podstawy pasemek zaaplikuj kosmetyk, odczekaj chwilę, a następnie rozczesz włosy lub przetrzyj je ręcznikiem z głową opuszczoną do dołu. Dzięki temu twoja fryzura nabierze objętości, kosmyki uniosą się lekko do góry, staną się puszyste i dwa razy grubsze. To świetna alternatywa dla tych, którzy nie lubią tapirowania. Po drugie, utrwala fryzurę. Suchy szampon działa tak jak lakier, choć nie skleja włosów. Wieczorem spryskaj nim pasemka i zrób kilka warkoczyków lub małych koków na czubku głowy. Rano obudzisz się z loczkami. Równie dobrze możesz zaaplikować produkt na zakręcone włosy po to, aby je utrwalić. Po trzecie, odświeża grzywkę. Suchy szampon nanieś na linię czoła. Grzywka nie będzie przyklejała się do skóry, stanie sie natomiast puszysta i lekka. I po czwarte, modeluje fryzurę. Jeżeli masz trudności w upięciu koka lub ułożeniu fryzury, to suchy szampon ci w tym pomoże. Spryskaj niesforne pasemka, a o wiele łatwiej je podepniesz i wystylizujesz.