Stencil – nowy trend w koloryzacji włosów.

stencil.jpgInternet oszalał na punkcie nowej techniki koloryzacji włosów. Stencil, bo o tym mowa, musi wypróbować każda włosomaniaczka. Na czym polega takie farbowanie włosów?

Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, jak powstała ta dziwaczna moda.

Stencil to nic innego jak szablon wykorzystywany przez grafficiarzy. Odrysowując konkretny kształt, bardzo szybko na ścianie lub innej powierzchni powstaje malunek, niestety nie zawsze kojarzony ze sztuką. Taką techniką posługuje się znany artysta, Banksy. Ale co graffiti ma wspólnego z fryzjerstwem? Otóż styliści fryzur, wykorzystując szablony, tworzą na włosach niesamowite obrazy. Jak się okazuje, piksele, ombre i brokatowe przedziałki ustąpiły miejsca bardziej skomplikowanym rysunkom. Na czym polega koloryzacja włosów metodą stencil?

Farbowanie włosów z wykorzystaniem szablonów to takie fryzjerskie graffiti. Fryzjer nakłada na wydzielone pasma tekturowe formy przedstawiające wzory geometryczne, rośliny lub inne kształty. Następnie pędzlem nanosi farbę w różnych kolorach, a po upływie określonego czasu myje pasemka. Czy wiesz, że koloryzację metodą stencil możesz wykonać samodzielnie? I wcale nie musisz mieć profesjonalnych szablonów. Wykorzystaj koronkę lub wzór wycięty w kartce papieru. Farbuj idealnie wyprostowane włosy; na lokach wzór będzie odkształcał się i deformował. A jak robią to profesjonaliści?

Jedną z fryzjerek, która wylansowała modę na stencil hair, jest Janine Ker z Salon Aguayo. Kobieta uważana jest za mistrzynię farbowania włosów i najlepszą stylistkę fryzur. W jaki sposób J. Ker zabiera się do pracy? Najpierw fryzjerka na papierze przygotowuje wstępny szkic tego, co chce uzyskać na włosach. Następnie bardzo dokładnie przenosi go na szablony; wszystkie przygotowuje własnoręcznie. Po kilku chwilach nowa fryzura jest gotowa, a jej właścicielka może cieszyć się najmodniejszą fryzurą.