Jaki jest najdziwniejszy sposób na mocne włosy? Jeśli wydaje Ci się, że mówimy o wcieraniu żółtka z kurzego jajka lub robieniu płukanek z pachnącej rosołem kozieradki to jesteś w błędzie. Poznaj olej z węża.
Tureckie sklepiki zachwycają różnorodnością.
W jednym z nich natrafiliśmy (zupełnie przypadkiem!) na olej z węża. Na takie egzotyczne produkty można natknąć się szukając czegoś naturalnego do pielęgnacji włosów. Stoiska obfitują w kolorowe opakowania. Szczególnie na Bliskim Wschodzie wybór olejów jest naprawdę bardzo bogaty.
Wśród olejów marchewkowych, ze słodkich jabłek, z awokado, cynamonowych albo bawełnianych można natrafić na naprawdę przedziwne produkty. Choć trzeba przyznać, że już wymienione wyżej olejki mogą się wydawać egzotyczne jak na europejskie standardy. Raczej nie spotyka się u nas olejków z pestek marchewek. To jednak nic w porównaniu do oleju z węża.
Olej z węża – charakterystyka
To produkt całkowicie naturalny, który według producenta nie powoduje żadnych podrażnień. Na opakowaniu kosmetyku nie dowiemy się wiele na temat konkretnego składu olejku. Sposób pozyskiwania wężowego oleju nie jest tajemnicą, bo opisywano go nawet na łamach czasopism medycznych. Czego się można tam dowiedzieć?
Olej z węża to tradycyjny chiński produkt, do którego produkcji wykorzystuje się węże wodne. Tak samo, jak z wieloryba pozyskuje się tran, tak samo można uzyskać olej z węża. W chińskiej medycynie ludowej znają jego właściwości od wielu tysięcy lat. Niestety to, co nazywa się olejkiem z węża na Bliskim Wschodzie to najczęściej mieszanki różnych korzystnych dla włosów olejów.
Jakie oleje można znaleźć w oleju z węża?
– olej ze słodkich migdałów,
– olej sezamowy,
– olejek rycynowy,
– olejki eteryczne (np. lawendowy).
Olej z węża – zastosowanie
O ile nie boimy się nakładać dziwnych substancji na włosy, olej z węża będzie idealnym specyfikiem do pielęgnacji. Zapobiega utracie włosów i powoduje, że zaczynają one szybciej odrastać. Polecany jest do włosów osłabionych, które nadmiernie wypadają lub rosną bardzo wolno. Poza tym olejek z węża do włosów pomaga walczyć z łupieżem, przesuszoną skórą głowy i innymi podrażnieniami.