Jakich błędów nie popełniać przy farbowaniu włosów?

farbowanieWiększość dziewczyn farbuje włosy w domu. Niestety nie zawsze robią to poprawnie, a rezultat końcowy jest zupełnie inny niż ten, który sobie wymarzyły.

Sprawdź, jak należy farbować włosy w domu, jakich błędów unikać i co zrobić, aby kolor włosów był idealny.

Mycie włosów przed koloryzacją. Wiele kobiet popełnia ten błąd. Włosy przed farbowaniem powinny być lekko przetłuszczone. Dlaczego? Ponieważ sebum, które gromadzi się na pasemkach i skórze głowy, stanowi powłoczkę ochronną i zabezpiecza przed wysuszającym amoniakiem – głównym składnikiem farb. Z tego powodu nie musisz zbyt dokładnie myć głowy i włosów przed koloryzacją. Pamiętaj jednak, żeby dokładnie je wyszczotkować. W ten sposób rozprowadzisz sebum na całej długości włosów, usuniesz kurz, zanieczyszczenia i resztki kosmetyków stylizujących.

Nieprawidłowe rozrobienie farby do włosów. Połączenie składników farby w odpowiednich ilościach i tuż przed nałożeniem na włosy to połowa sukcesu. Większość z kobiet farbę przygotowuje zbyt wcześnie – kosmetyk utlenia się, zmienia kolor, traci właściwości. Ważne jest, aby niewykorzystaną farbę wyrzucić – nie wolno z niej korzystać ponownie, ponieważ mogłaby wywołać podrażnienia i uszkodzić włosy. W efekcie pasemka stałyby się przesuszone, matowe, a końcówki włosów zaczęłyby się rozdwajać.

Koloryzacja włosów bardzo zniszczonych. To kolejny poważny błąd popełniany przez wiele kobiet. Łuski na włosach uszkodzonych są mocno odchylone. Z tego powodu farba szybko wypłukuje się z pasemek, a kolor blaknie. Na kilka tygodni przed farbowaniem zadbaj o stan skóry głowy i włosów: regularnie nawilżaj i zabezpieczaj silikonami. Nie zapomnij o końcówkach pasemek – systematycznie nakładaj odżywki lub maseczki. Ogranicz suszenie, prostowanie i inne zabiegi, w których wykorzystuje się wysoką temperaturę.